Akvaryumda Dip Çekimi Nasıl Yapılır

Arkadaşlar bu yazımızda akvaristlik maceralarına yeni başlayanların uygulamada gösterilen farklılıklardan dolayı nasıl yapacağını kestiremeyen arkadaşlar için hazırladım. ޞahsen ben bile bu işe ilk başladığımda her kafadan farklı ses çıktığı için çok farklı uygulamalarla karşı karşıya kaldım. Senelerin doğru-yanlış uygulamaları kaybettiğim balıklarım acı ve tecrübesiyle ulaştığım bilgilerle en uygun Akvaryum Dip Çekim Videosunu sizler için hazırladım. Dip çekimi yaparken aşağıda belirttiğim hususlara dikkat etmeniz önem teşkil etmektedir. Yazının ayrıntılarını ve videolu anlatımı yazının devamında bulabilirsiniz.

  1. Öncelikle akvaryum dip çekimini mutlaka 2 haftada bir yapmanız gerekir.
  2. Diğer bir husus da dip çekimi yaparken akvaryum kumu arasında kalan balık dışkıları, fazla yem, ölü bitki vb. artıkların çekilmesine dikkat edeceksiniz.
  3. Dip çekimi yaparken akvaryum suyunun minumum %25-30 seviyesini boşaltın.
  4. Akvaryum iç veya dış filtresini temizleyecekseniz eğer çektiğiniz suyu hemen boşaltmayın. Filtre temizliğini akvaryumdan çektiğiniz su ile yapmanız çok önemlidir.

Bu açıklamalardan sonra yazıyı fazla uzatmayacağım. Sizler için hazırladığım video bütün ayrıntıları içermektedir. Kafanıza takılan bütün soruların cevabını video içerisinde bulabilirsiniz. Sağlıklı ve neşeli balıklar beslemeniz dileğiyle..


 

Posted in Evcil Hayvanlar, Evcil Hayvanlar için Video Anlatımlı Çalışmalar, Genel and tagged , , , , .

One Comment

  1. eline sağlık abi bende aynı şekilde yapıyordum acaba doğrumu yapıyorum diye şüpheleniyordum şüphelrim ortadan kalktı teşekkürler.Sağlıklı balıklar inşallah 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir