1

AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

Sevgili ne-nasil.net ziyaretçilerimiz. Bu yazımızda bambaşka bir proje ile daha sizlerleyiz. Maliyeti oldukça düşük bu proje sayesinde  ev veya işyerlerinizde akvaryum kullanıyor iseniz balıklarınıza sadece pet şişe ve taşlar ile güzel bir mağara yapabilirsiniz. Yapımı basit olan bu mağaranın akvaryumdaki yeri ve görünümü harika görünümü ile dikkat çekecektir. Projeye başlamak için BUYRUN DEVAM EDELİM. 

17 AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

Proje İçin Gerekli Malzemeler :

  • 1 adet pet şişe
  • Küçük akvaryum taşları
  • Silikon (akvaryum için uygun olan silikon tercih edilir.)

Öncelikle pet şişenizi kesmeden önce mağaranızın ne kadar büyüklükte olduğunu belirleyin ve daha sonra kesme işlemine geçin. (Keserken ne kadar dikkat ederseniz o kadar iyi olacaktır. Çünkü yamuk kestiğiniz zaman görünümü güzel olmayacaktır.)

22 AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

 

 

Pet şişenizi mağara yapacak şekilde kestikten sonra elinizde bulunan küçük taşları aralık kalmayacak şekilde pet şişenin üst kısmına aşağıdaki gibi yapıştırın.

31 AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

 

Bütün taşları pet şişeye yapıştırdıktan sonra projenizin tamamlanmış olduğunu göreceksiniz.

41 AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

 

Projenizin bitmiş hali aşağıdaki gibi olacaktır. Artık  mağaranızı akvaryuma yerleştirebilirsiniz.

18 AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

 

 

 

 

 AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

yazarımız oguzhan.tt

Oğuzhan Torunoğlu şimdiye kadar 15 yazı eklemiş.

Bir önceki yazımız olan Güneş Enerjili Mini Robot Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Güneş Enerjili Mini Robot Nasıl Yapılır, nasıl yapılır? ve ne-nasil.net hakkında bilgiler verilmektedir.

AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Creative Commons License
This work, unless otherwise expressly stated, is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License.

Posted in Basit Projeler, Çevre, Diğer, Elektrik-Elektronik, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Evcil Hayvanlar, Fen ve Teknoloji, Genel, Tuhaf Şeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>