AKVARYUMLAR İÇİN MAĞARA NASIL YAPILIR

Sevgili ne-nasil.net ziyaretçilerimiz. Bu yazımızda bambaşka bir proje ile daha sizlerleyiz. Maliyeti oldukça düşük bu proje sayesinde  ev veya işyerlerinizde akvaryum kullanıyor iseniz balıklarınıza sadece pet şişe ve taşlar ile güzel bir mağara yapabilirsiniz. Yapımı basit olan bu mağaranın akvaryumdaki yeri ve görünümü harika görünümü ile dikkat çekecektir. Projeye başlamak için BUYRUN DEVAM EDELİM. 
1
Proje İçin Gerekli Malzemeler :

  • 1 adet pet şişe
  • Küçük akvaryum taşları
  • Silikon (akvaryum için uygun olan silikon tercih edilir.)

Öncelikle pet şişenizi kesmeden önce mağaranızın ne kadar büyüklükte olduğunu belirleyin ve daha sonra kesme işlemine geçin. (Keserken ne kadar dikkat ederseniz o kadar iyi olacaktır. Çünkü yamuk kestiğiniz zaman görünümü güzel olmayacaktır.)
2
 
 
Pet şişenizi mağara yapacak şekilde kestikten sonra elinizde bulunan küçük taşları aralık kalmayacak şekilde pet şişenin üst kısmına aşağıdaki gibi yapıştırın.
3
 
Bütün taşları pet şişeye yapıştırdıktan sonra projenizin tamamlanmış olduğunu göreceksiniz.
4
 
Projenizin bitmiş hali aşağıdaki gibi olacaktır. Artık  mağaranızı akvaryuma yerleştirebilirsiniz.
1
 
 
 
 

Posted in Basit Projeler, Çevre, Diğer, Elektrik-Elektronik, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Evcil Hayvanlar, Fen ve Teknoloji, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir