Nasıl yapılır

nasıl yapılır?

Bugün ziyaretçilerimize,okullarda çocuklarımıza  ödev olarak verilen basit müzik aleti yapımını anlatacağım.Öğretmenler performans ve proje ödevlerini verince muhakkak hepimizi bir telaş sarıyor.nasıl yapsak,farklı müzik aleti yapsak, çocuğumuzda en güzelini istiyor herşeyi beğenmiyor.Bende bu konuda sizlere yardımcı olmaya,ilginç güzel fikirler sunmaya çalışacağım.


MALZEMELER;

Küçük plastik su şişesi

Kağıt rulo

Renkli bantlar

Plastik şişe kapağı

Boncuk,düğme,ataç,fasulye,pirinç,makarna

YAPILIŞI;

Küçük plastik su şişemizin içine  hoş görünecek ve ses çıkaracak,boncuk,düğme,ataç,makarna,pirinç.fasulye gibi materyallerimizi koyuyoruz.Bir karton veya tuvalet kağıdı rulosunu şişenin ağzına geçirip renkli bantlarla sıkıca yapıştırıyoruz.


Kartonun ucuna bir şişe kapağı geçirerek marakas müzik aletimizi tamamlıyoruz.KOLAY GELSİN.

maracas back to school okul icin marakas Basit Ve Güzel Müzik Aleti Nasıl Yapılır?

müzik aleti yapımı

 

1x1.trans Basit Ve Güzel Müzik Aleti Nasıl Yapılır?

yazarımız nur

şimdiye kadar 363 yazı eklemiş.

Okumayı,yazmayı,spor yapmayı,bilgisayarla uğraşmayı ,güzel olan her şeyi seven,başarılarla mutlu olan,yeni bilgiler öğrenmeye meraklı,araştırmacı,öğrendiklerini ve yaptıklarını başkalarıyla paylaşan biri

Bir önceki yazımız olan RC Robot Araba Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Arduino Projeleri, bu benim eserim projeleri ve RC araba projeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Basit Ve Güzel Müzik Aleti Nasıl Yapılır?
5 votes, 3.80 avg. rating (77% score)

Creative Commons License
This work, unless otherwise expressly stated, is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License.

Kategoriler: Basit Projeler, Çocuk, Genel, Müzik

4 yorum yapılmış.

    • nur diyor ki:

      bizim yaptıklarımız okul öncesi ve birinci sınıfa giden çocukların ödevlerine yardımcı olmak amaçlı siz düzgün derken biraz daha açıklık getirirseniz yardımcı oluruz

  1. can diyor ki:

    mesala Lise İçin 9.sınıf İçin birşeyler yokmu müzik aleti yapacaqımda ödev verildi

Cevap Yaz