Cep Telefonu İçin Oyun Direksiyonu Yapımı

Her geçen gün daha da yaygınlaşmaya başlayan ‘Akıllı Telefon’ olarak adlandırdığımız dokunmatik telefonların birçok alanda farklı özelliklere sahip olduğunu ve bu özelliklerin her birerinin de farklı amaçlar için farklı uygulamaları olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu uygulamalardan biri de eğlence amaçlı olarak oyunlardır. Bu tarz telefonlarda araba yarışı oynamayı sevenler için oynadıkları oyunu daha da eğlenceli hale getirecek bir proje sunuyoruz. Bu proje ile oynadığınız araba yarışından daha da zevk alacak, oyunu daha da gerçekçi hale getireceksiniz. ‘Cep Telefonu İçin Oyun Direksiyonu’ adlı projemizin yapımı için BUYRUN DEVAM EDELİM.  
1
Projeye başlangıç olarak direksiyonumuzun taslağını bir kağıda çiziyoruz. Telefonumuzun boyutlarına göre çizersek projenin devamında herhangi bir sorunla karşılaşmayız.
 
 
2
Direksiyonumuzun taslağı resimdeki gibi olacak.
 
 
3
ޞimdi direksiyonumuzun taslağını iki ayrı tahtaya daha çiziyoruz. Bu çizimi yaptıktan sonra tahtalardan birincisini çizdiğimiz yerlerden kesiyoruz. İkinci tahtamızı resimde de görüldüğü gibi telefonun olduğu kısım hariç olmak üzere kesiyoruz. İkinci tahtada telefon kısmını kesmeyeceğiz, çünkü o kısım üzerine telefonumuzu yerleştireceğiz.
 
4
ޞimdi de çizdiğimiz bu iki tahtadan her tarafını kestiğimiz birinci tahtayı üste diğerini de alta gelecek şekilde iki tahtayı da üst üste yerleştiriyoruz. Tutkal ile de bunları yapıştırıyoruz. Tutkal ile yapıştırdıktan sonra da mandal ile kurumasını bekliyoruz.
 
 
5
Yukarıdaki adımı tamamladıktan sonra zımpara ile direksiyonumuzun keskin kısımlarını düzeltiyoruz.
 
 
7
ޞimdi telefonumuzun konulacağı kısımda telefonun hoparlörü neredeyse oraya ses çıkışı için delik açıyoruz. Ve resimde görüldüğü gibi iki adet küçük delik açıyoruz. Bu delikler ile telefonumuzun düşmemesini sağlayacağız.
 
 
7
ޞimdi ise direksiyonumuzu daha gerçekçi hale getirmek için boyama kısmındayız. Önce direksiyonumuzu boyuyoruz. Sonra zımparalıyoruz. Sonra da direksiyonumuzun daha parlak gözükmesini sağlamak için tekrardan boyuyoruz.
 
8
Telefonumuzun çizilmesini önlemek için ve takıp çıkarırken sorun çıkmasını engellemek için direksiyonumuza resimdeki gibi karton yerleştiriyoruz.
 
 
9
ޞimdi de karton üzerine kumaş veya benzeri bir malzeme yerleştiriyoruz.
 
 
10
Direksiyonumuzun daha gerçekçi ve güzel gözükmesini sağlamak için direksiyona lastik,ip vb. şeyler takıyoruz.
 
 
11
Direksiyonumuzun arka tarafından görünümü resimdeki gibi olacaktır.
 
 
12
Resimde gözüktüğü gibi iki adet sünger malzemeyi telefonumuzun direksiyondan düşmesini engellemek için kullanacağız.
 
 
13
Süngerimizin delikleri arasından lastik veya benzeri toka geçiriyoruz.
 
 
14
Tel veya kablo kullanarak resimde olduğu gibi lastiğin arasından geçiriyoruz.
 
 
15
Yukarıdaki adımı da yaptıktan sonra bu telleri direksiyonumuzun deliklerinden geçiriyoruz.
 
 
16
Aynı işlemleri direksiyonumuzun diğer taraflarına da uyguluyoruz.
 
 
17
Bu işlemi de yaptıktan sonra telefonumuzun oyun oynarken direksiyondan düşmesini engellemiş olduk.
 
 
18
Artık her şey hazır. Yeni direksiyonunuz ile oyununuzu daha eğlenceli bir şekilde oynayabilirsiniz.
 
 

http://www.instructables.com/id/How-to-make-a-wheel-for-your-phone/step17/null/

Posted in Basit Projeler, Çocuk, Diğer, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir