Dekoratif Ayakkabılık Yapımı

Easy-Design-Shoe-Rack
Herkesin evinde bulundurması gerekli ayakkabılıklar vardır. Bu ayakkabılıklar belli bir zaman süre zarfında yenilenmesi gerekiyor ve bunları satın almak yerine, kendi istediğiniz ve tasarlamak istediğiniz ayakkabılıkları bu proje sayesinde gerçekleştirebilirsniz. Projeye başlamak için BUYRUN DEVAM EDELİM. 
Gerekli Malzemeler;

  • Tahta (300-600 mm olacak) 2 adet
  • 4 adet sopa (1 mt. 10 mm çap-yuvarlak olacak)
  • Matkap (ucu 11 mm olması daha iyi olacaktır.)

Bu ölçüler standart olarak verilmiştir. Siz malzemeleri alırken kendi isteğinize göre yani, ayakkabılığınızın büyük ve küçüklüğüne bağlı olacak şekilde alınız.  Bu projede 8 çift ayakkabı koyulabiliyor.
 
Tools
 
 
Ayakkabılığınızın yapımında ayakkabının ingilizcesi olan  SHOES kelimesi kullanılmıştır. Bunu ister aynı şekilde yapabilirsiniz, ister değiştirebilirsiniz. Tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Yalnız harflere eşit yerlerden  delikler açılacağı için harfleri kalın olarak kesiniz.  Harflerin her birerleri bir A4 kağıdı boyunda ayarlanmıştır.  Daha sonra bu harfleri kesiniz. Ve  kestikten sonra eğer kenarlar düzgün değil ise zımpara kağıdı ile düzeltebilirsiniz.
Saw-the-MDF
 
Bu adımda ise kestiğiniz harfleri zımparaladıktan sonra aşağıdaki şekildeki gibi üst üste koyunuz ve aynı hizada olmasına dikkat ediniz.
Aynı hizada deleceğiniz için bant veya lastik yardımı ile aynı hizada kalmasını sağlayınız. Ve matkap ile ayni hizada olmasına dikkat ederek 4 köşesinden delikler açınız. Eğer matkabın ucu 11 mm den büyük olursa rafları yapmakta zorlanabilirsiniz.  O yüzden 11 mm olması idealdir.
 
 
 
Drill-the-Holes
Assemble-the-Parts
 
ޞimdi de harflerinizi deldiğiniz yerden sopaları geçiriniz. Öncelikle ‘S’ den geçirin, daha sonra aynısı gibi devam edin. En önemliside harfler arasındaki  aralığın eşit olmasına dikkat ediniz.
FQ6R7M6GPVENOIF.MEDIUM
 
Ve projeniz tamamlanmış oluyor.
FKSJ72QGP7IHXFD.MEDIUM
 
Bu proje sayesinde ayakkabı karışıklığını ortadan kaldırmış oldunuz.
FIND3AGGP7IHXFE.MEDIUM
 
Projenizin son hali aşağıdaki gibi olacaktır.
Easy-Design-Shoe-Rack
 
 
 
 

http://www.happycenter.com.tr/tasarim/ayakkabilik-yapimi/

Posted in Basit Projeler, Diğer, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir