Dış Filtre Temizliği Nasıl Yapılır

Akvaryum sevdasında ilerlemeye karar verenlerin ilk işi bir dış filtre satın almak oluyor. Satın alma sürecinde yaşanan sıkıntılar ve kararsızlıklar aşıldıktan sonra tercih edilen dış filtrenin kullanımı ve temizliği de ilk kullanıcılar için sıkıntı yaratabiliyor.  Dış filtreyi ilk kullanmaya başladığım günlerde temizliği konusunda telaşa kapılmıştım. O zamanlar karşılaştığım sorunlarla akvaristliğe yeni başlayan arkadaşlarında karşılaşmaması bu için bu videoları çekmeye karar verdim.  Videoları yazının devamında bulabilirsiniz.
 

 
 
İlk video da filtrenin vanalarını kapatıp akvaryumdan sökülme kısmı anlatılmıştır.


 
Sıradaki videolarda ise sadece elyaf değişimi ve motorun sökülüp tekrar montaj edilmesi hakkında ayrıntılı bilgi bulacaksınız. Bütün dış filtrelerin içerilerinde bulunan mekanik,kimyasal ve biyolojik filtreleme yapan elemanlar akvaryum hacmine ve balık sayısına göre 1-2 yıl süre içerisinde değiştirilir.

 

 
Arkadaşlar bu son videoda ise Eheim marka dış filtrenin temizliği yapıldıktan sonra akvaryuma bağlanma kısmını anlatacağız. Filtre temizliğinden sonra motor ömrünün uzun olması için en önemli şartlardan biride  filtrenin hortumlarına su çektikten sonra motorun çalıştırılmasıdır.

 

Posted in Evcil Hayvanlar, Evcil Hayvanlar için Video Anlatımlı Çalışmalar, Genel, Video Anlatımlı Projeler and tagged , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir