Duvara Monte Edilmiş Halı Paneli Yapımı

FFZ8Q33IUOI1NNS.MEDIUM

Odanızda boş bir duvarınız varsa bu halı paneli çok güzel bir hava katacaktır. Kiracı olmanız sıkıntı değil. Duvara çivi çakmayacağız . Paneli istediğiniz gibi çıkartıp takabilirsiniz. Hadi bu mükemmel projeyi yapalım.

 

 

u1

u2

Halının boyutuna uyacak şekilde resimde olduğu gibi bir çerçeve hazırlayın. Çerçevenin dikey yan parçalarını yere değecek kadar uzatın.

 

 

i1

Resimde olduğu gibi çivileri halının kenarlarına çakalım ve duvarla aynı renkte olan furring şeritleri, yarısı halıda diğer yarısı da duvarda olacak şekilde yapıştıralım.

 

 

f1

Çerçevenin arka kısımlarına da resimde olduğu gibi 3M komutlu resim asma şeritlerini yapıştıralım.

 

 

f2

f3

Çerçevenin dikey yan parçalarını uzattığımızdan dolayı bu parçalar bir nevi ayak görevi görüp halının duvarda dik kalmasını sağlayacaktır. Yapıştırdığımız 3M komutlu resim asma şeritler ise halının duvarda güvenli bir şekil durmasını sağlayıp halının düşmesi gibi tehditleri ortadan kaldıracaktır. Projemiz bu kadar. Paneli duvara monte ettiğinizde odanızın ambiyansının nasıl değiştiğini siz de göreceksiniz.

 

http://www.instructables.com/id/Wall-Mounted-Rug-Panel/

Posted in Basit Projeler, Bu Benim Eserim Projeleri, Ev-Dekorasyon, Teknoloji ve Tasarım, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , .

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir