FOTOĞRAF FİLMLERİNDEN MUMLUK NASIL YAPILIR

Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize fotoğraf filmleri ile mumluk yapımını paylaşacağız. Yalnızca plastik bir malzeme kullanacağımız bu projede pet şişeyi kullanmamız gerekirse, yapacağımız işlem plastik(pet) şişenin dibini ve ağız kısmını keserek kullanabileceğimiz bir proje elde edebiliriz. Projenin devamı için BUYRUN DEVAM EDELİM.
3
Mumluğun şeklini ve boyunu, tamamen kendiniz belirleyeceksiniz. Burada önemli olan şey, ışığı yeterince yansıtabilecek olmasıdır.
Projemiz İçin gerekli malzemeler ;

  • Fotoğraf Filmleri
  • Obje olarak kullanacağınız malzeme (Pet şişe olabilir)
  • Beyaz tutkal ve Fırça

1
 
İlk olarak objemizin boyutuna göre fotoğraf filmlerini kesiyoruz. Daha sonra mumluk olarak kullanacağımız objemizin yani pet şişenin üzerine fotoğraf filmlerini beyaz tutkal ve fırça kullanarak yapıştırıyoruz.
2
 
Yukarıda da görüldüğü gibi yapılış aşamaları adım adım resimlerde belirtilmiştir. Son olarak ta yapıştırma işlemi bittikten sonra filmlerin üzerine de birer kat tutkal sürüyoruz ve kurumaya bırakıyoruz. Kuruduktan sonra ise mumluklarımız kullanıma hazır hale gelmiştir.
3
Artık, harika mumluğunuzu dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.
 
 
 

http://cdn.duitang.com/uploads/item/201109/29/20110929214243_SjMt5.jpg

Posted in Basit Projeler, Çevre, Çocuk, Diğer, Elektrik-Elektronik, Ev-Dekorasyon, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir