Gazete Kağıdından Vazo Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili ne-nasil.net ziyaretçileri bugün yine sizlere farklı bir tasarım anlatacağım ve bu farklı tasarımı ögrenmek için yazının devamını okuyunuz..

Gazete sayfalarını kesmeden çapraz bir şekilde kendi etrafında sarın ince ve uzun bir pipet elde etmeye çalışın.
ORSJJG4IRJY70CC
Vazonun tabanını oluşturmak için 3-4 kağıdı artı şeklinde koyun bir başka kağıdı artının ortasına şekildeki gibi kağıtların bir altından bir üstünden geçirerek sarın. (sepet örgü)
UYSG1CKUSIVO8DV
Biten kağıdın ucunu ekleyeceğiniz yeni kağıdın ucunun içine sokarak sarma işlemine devam edin taban kısmı istediğiniz genişliğe gelince kağıtarı yukarı doğru bükün ve sarmaya bu şekilde devam edin.
K5JBTWR06VF65M7
Yukarı doğru uzayan kağıtları birbirine yaklaştırıp vazonuza boğum ekleyebilir yada yaklaştırmadan devam ederek düz bir vazoya sahip olabilirsiniz. Vazonuz istediğini uzunluğu gelince dışarda kalan (yukarıya bakan) uçları vazonun iç kısmına doğru bükün ve sarılı kağıtların arasından geçirin. Bu kısıma kadar sadece gazete kağıdı kullanarak yaptınız vazonuzu dilerseniz yapışkan yardımıyla sapitleyebilir, üstüne renklenmesi için boya sürebilirsiniz. Formunu bozmadan koruması için bütün bunları yaparken fazla ıslanmamasına dikkat edin.
GVAN8AVGINCH4U4

Posted in Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Genel and tagged , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir