gazetelerden-sepet-orme-13

Gazete Kağıtlarından Sepet Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili ne-nasil.net ziyaretçileri bugün yine hoşunuza gidecek bir tasarımla sizlerleyim hepimizin evinde bol bol agzete kağıtları vardır bende bunları değerlendirme konusuna al atmak istedim icon smile Gazete Kağıtlarından Sepet Nasıl Yapılır? şimdi hemen yapım aşamasına geçiyorum..

 

 

İlk önce gazetemizden boyuna 5cm genişliğinde şeritler kesiyoruz ve her iki ucunu önce içe doğru sonrada 2ye katlayarak hazırlığımızı yapıyoruz.

 

gazetelerden sepet orme 4 Gazete Kağıtlarından Sepet Nasıl Yapılır?

sepet yapımı

 

öncelikle gazetemizden boyuna 5cm genişliginden uzun şeritler kesiyoruz ve her iki ucunu önce içeriye sonrada ikiye katlayarak hazırlıgımızı yapıyoruz.

aşağıdaki resimeleri inceleyerek sepetimizi örmeye başlıyoruz bir alttan bir üsten örme işlemimizi yapıyoruz.


kenarda duran şeritleri yukarıya dogru kıvırıyoruz.

aynı işlemi bir önden bir arkadan olucak şekilde devam ettiriyoruz .

 Gazete Kağıtlarından Sepet Nasıl Yapılır?

yazarımız seda

seda balcı şimdiye kadar 46 yazı eklemiş.

Gezmeyi,hayatı yaşamayı ve teknolojiyle ugraşmayı,ögrendiklerini insanlarla paylaşmayı seven,bir o kadar da sevecen biriyim.. :)

Bir önceki yazımız olan Güneş Enerjili Mini Robot Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Güneş Enerjili Mini Robot Nasıl Yapılır, nasıl yapılır? ve ne-nasil.net hakkında bilgiler verilmektedir.

Gazete Kağıtlarından Sepet Nasıl Yapılır?
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Creative Commons License
This work, unless otherwise expressly stated, is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License.

Posted in Basit Projeler, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Genel and tagged , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>