japon nasıl beslenir

Japon Balığı Nasıl Beslenir

Japon balığının bakımından genel olarak bir önceki yazımızda bahsetmiştik. Bu yazımızda sizlere midesi varmış gibi ama olmayan bağırsaklardan oluşan japon balığının beslenmesinden bahsedeceğim. Japon balığı her zaman sanki çok açmış gibi görünür. Sizi aldatmalarına izin vermeyiniz. Günde en fazla üç defa balığın birkaç dakika içinde tüketebileceği kadar yem veriniz haftada bir gün perhiz uygulamanızı tavsiye ederiz. Beslenmede çeşitlilik yaratmak için balıklarınızı 2 – 3 farklı tür yemle beslemenizi öneririz. Ancak, bu yemleri ayrı ayrı veriniz ve birbiriyle karıştırmayınız. Küçük teneke kutularda saklayınız. Aksi takdirde, açılan yem bayatlar ve içindeki değerli besinler etkinliklerini kaybeder. Ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

japon anatomisi Japon Balığı Nasıl Beslenir

japon anatomisi

 

Japon balıkları, doğal gereksinimleri nedeniyle çeşitliliği olan bir diyetle beslenmelidir. Mideleri, bağırsağa benzer. Bu sebeple,daha sık fakat ufak miktarlarda yem yerler. Hareketliliklerinden ötürü bu balıklar, tropikal balıklara oranla daha az proteinli, daha kolay sindirilebilen karbonhidratlar içeren yemlerle beslenmelidir. Tropikal balıklardan farklı olarak, fazla proteinden yararlanamazlar. Protein seviyesindeki fazlalık, yağlanmaya neden olur ve su kirliğini artırır. Doğal gereksinimlerine uygun biçimde beslenmedikleri takdirde balıklarınızın muhteşem renkleri solacaktır.

 Japon Balığı Nasıl Beslenir

yazarımız cyborgteam

şimdiye kadar 114 yazı eklemiş.

merak eden, soru sormaktan çekinmeyen,araştırma yapmaya hevesli,teknoloji ve proje meraklısı boş zamanlarında balıkları ve R/C araçlar ile uğraşan teknolog birisi...

Bir önceki yazımız olan RC Robot Araba Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Arduino Projeleri, bu benim eserim projeleri ve RC araba projeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Japon Balığı Nasıl Beslenir
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Creative Commons License
This work, unless otherwise expressly stated, is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License.

Posted in Evcil Hayvanlar, Genel and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>