KARTONDAN DUVAR ÇERÇEVESİ NASIL YAPILIR?

Evlerinizde bulunan fazlalık karton var ise bu kartonu basit bir kaç adımla duvarınıza güzel bir fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz. Basit ama görünümü oldukça şık olan bu çerçeveye başlamak için BUYRUN DEVAM EDELİM. 
I51GLXSWXDDWXL8
 
Gerekli malzemeler aşağıda belirtilmiştir;

  • Karton
  • Makas
  • Keçeli Kalem (Renk seçimini siz belirleyeceksiniz)
  • Bant yapıştırıcısı
  • Maket Bıçağı

Malzemelerimizi tamamladıktan sonra projenin yapılışına geçiyoruz. Öncelikle hangi fotoğrafları çerçeveye koyacak isek onların boyutundan en az 15 cm büyük olacak şekilde kartonun kenarlarını kesiyoruz. Burada en önemli şey çerçevemizin dikkat çekmesi ve daha güzel gözükmesi için dilediğiniz gibi şekiller vererek kesebilirsiniz.
JWSOKZ2LRZZT5YI
 
Kartonun orta kısmını ise fotoğrafımızın ebatlarından 1 cm küçük olacak şekilde kesiyoruz. (Yani fotoğrafımızın boyuna göre olmuş olacak.)
Daha sonra fotoğrafı karton çerçevenin arka kısmına bant ile yapıştırıyoruz. Bu adım ile birlikte projemiz tamamlanıyor. Eğer çerçevemize değişik şekiller vermek isterseniz (kalp,yıldız gibi) şablonlar halinde çıkartıp sonra kartonu o şablona göre kesebilirsiniz.
Kolay Gelsin.
I51GLXSWXDDWXL8
 
 
 
 

Posted in Basit Projeler, Çocuk, Diğer, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Fotoğraf, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir