Keçeden Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?

Bugün ziyaretçilerimize,evlerinde baharın  canlı güzel renklerini yansıtacak güzel bir keçe yastık yapımını paylaşacağım.Bunun için bize gerekli olan;
MALZEMELER;
Renk renk keçe kumaşlar
Dikiş yapıştırıcı tutkal
Keçe çiçek kalıbı
Çiçek çizmek için kalem
Makas,iğne,iplik

keçeden yastık nasıl yapılır

keçeden yastık nasıl yapılır


YAPILIޞI;
Keçeden çiçek yastığımızı yapmak için ilk önce çiçek kalıpları çıkartıyoruz.Çıkardığımız kalıplardan keçe kumaşın üzerine koyup çiçeklerimizin desenini elde etmiş oluyoruz.

Keçe kumaşımızı istediğimiz boyutta kare şeklinde kesiyoruz.Kalem kullanarak X şeklinde çapraz düz çizgi çiziyoruz.Çiçeğimizin yapraklarını  yapıştırmak için kalemle çizdiğimiz çizgilerin üzerine  çok ince tutkal sürüyoruz.Çiçeklerimizi resimdeki gibi yapıştırıyoruz.Ucundan uca kadar çapraz yaprakları dikiyoruz.

.Keçe kumaşın arkasına çapraz dikiş atıyoruz.Çiçek yaptığımız keçeyle teyelliyoruz.Üç kenarını dikiyoruz.Köşelerini kesiyoruz.

Yastığımızın içine istediğimiz materyellerden koyuyoruz.Pamuk,elyaf yada süs olarak kullanacaksanız lavanta çiçekleri de olabilir.Üç kenarı dikilmiş yastığımızın son kenarını da içini doldurduktan sonra resimdeki gibi dikiyoruz.

Yastığımız kullanıma hazır ,isterseniz süs yastığı olarak isterseniz  oturma yada yatak odalarınızda kullanabilirsiniz.,
keçeden yastık nasıl yapılır

keçeden yastık nasıl yapılır


 

http://www.purlbee.com/the-purl-bee/2013/4/7/corinnes-thread-felt-flower-sachets.html

Posted in Basit Projeler, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Genel and tagged , , , , , , .

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir