keçeden yastık nasıl yapılır

Keçeden Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?

Bugün ziyaretçilerimize,evlerinde baharın  canlı güzel renklerini yansıtacak güzel bir keçe yastık yapımını paylaşacağım.Bunun için bize gerekli olan;

MALZEMELER;

Renk renk keçe kumaşlar

Dikiş yapıştırıcı tutkal

Keçe çiçek kalıbı

Çiçek çizmek için kalem

Makas,iğne,iplik

flower sachet supplies 600 225x300 Keçeden Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?

keçeden yastık nasıl yapılır

YAPILIŞI;

Keçeden çiçek yastığımızı yapmak için ilk önce çiçek kalıpları çıkartıyoruz.Çıkardığımız kalıplardan keçe kumaşın üzerine koyup çiçeklerimizin desenini elde etmiş oluyoruz.

Keçe kumaşımızı istediğimiz boyutta kare şeklinde kesiyoruz.Kalem kullanarak X şeklinde çapraz düz çizgi çiziyoruz.Çiçeğimizin yapraklarını  yapıştırmak için kalemle çizdiğimiz çizgilerin üzerine  çok ince tutkal sürüyoruz.Çiçeklerimizi resimdeki gibi yapıştırıyoruz.Ucundan uca kadar çapraz yaprakları dikiyoruz.

.Keçe kumaşın arkasına çapraz dikiş atıyoruz.Çiçek yaptığımız keçeyle teyelliyoruz.Üç kenarını dikiyoruz.Köşelerini kesiyoruz.

Yastığımızın içine istediğimiz materyellerden koyuyoruz.Pamuk,elyaf yada süs olarak kullanacaksanız lavanta çiçekleri de olabilir.Üç kenarı dikilmiş yastığımızın son kenarını da içini doldurduktan sonra resimdeki gibi dikiyoruz.

Yastığımız kullanıma hazır ,isterseniz süs yastığı olarak isterseniz  oturma yada yatak odalarınızda kullanabilirsiniz.,

felt flower sachets 600 1 2 253x300 Keçeden Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?

keçeden yastık nasıl yapılır

 

http://www.purlbee.com/the-purl-bee/2013/4/7/corinnes-thread-felt-flower-sachets.html

 Keçeden Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?

yazarımız nur

şimdiye kadar 430 yazı eklemiş.

Okumayı,yazmayı,spor yapmayı,bilgisayarla uğraşmayı ,güzel olan her şeyi seven,başarılarla mutlu olan,yeni bilgiler öğrenmeye meraklı,araştırmacı,öğrendiklerini ve yaptıklarını başkalarıyla paylaşan biri

Bir önceki yazımız olan RC Robot Araba Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Arduino Projeleri, bu benim eserim projeleri ve RC araba projeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Keçeden Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Creative Commons License
This work, unless otherwise expressly stated, is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License.

Posted in Basit Projeler, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Genel and tagged , , , , , , .

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>