Konserve Kutusundan Mumluk Yapımı

Evlerinizde kullanmadığınız boş konserve kutularını çöpe atmak yerine güzel bir proje yaparak değerlendirebilirsiniz.  “Konserve kutusuyla ne yapılabilir ki?” diyecek olursanız size bu projeyi önerebilirim. Projeyi yaptığınızda hem konserve kutusuyla güzel bir mumluk yapmış oluyorsunuz hem de geri dönüşüme katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Evinize ayrı bir güzellik katacak olan bu projenin yapımı aynı zamanda da çok basit. Nasıl mı? Projenin yapımı için BUYRUN DEVAM EDELİM. 
1
Proje Yapımında İhtiyaç Duyacağımız Malzemeler:

  • Çekiç
  • Konserve Kutusu
  • Çivi

 
 
2
Öncelikle bir uyarı yapmak istiyorum. Konserve kutularının kesici özelliği olduğunu hatırlatıp, projeyi yaparken buna dikkat ederek projeyi tamamlamanızı diliyorum. Aksi takdirde elinizi veya herhangi bir yerinizi kestirebilirsiniz.
 
3
Konserve kutusu üzerine çekiç ve çivi kullanarak delikler açıyoruz. İstediğiniz yerden başlayarak kutunun istediğiniz kısımlarına delikler açabilirsiniz.
 
 
4
Kutu üzerinde açtığımız deliklerin kendi zevkimize göre bir desen şeklinde olmasını sağlarsak proje daha güzel olacaktır.
 
 
5
Projemiz tamamlanmıştır. ޞimdi kutunun içine uygun boyutta bir mum yerleştiriyoruz. Ve proje hazır hale gelmiş oluyor.
 
 
6
Projemiz çalışırken…
 
 
 

http://www.weddingbee.com/2008/08/11/diy-can-lanterns/

Posted in Basit Projeler, Çevre, Elişi Örgü ve Dantel Modelleri, Ev-Dekorasyon, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir