Odun İle Dekoratif Mumluk Yapımı

Make-a-simple-natural-wooden-Tea-lite-holder
Hepimizin evlerinde elektrik kesintisine karşı mumluklar bulunmaktadır. İsteriz ki bu mumluklar sadece mum olmakla kalmasın, aynı zamanda görünümü ve şıklığıylada dikkat çeksin isteriz. Bu proje sayesinde evinizde hem görünümüyle hemde süs olarak kullanabileceğiniz bir mumluk yapabilirsiniz. Bu mumluğu yapmak istiyor iseniz,  BUYRUN DEVAM EDELİM. 
Proje İçin Gerekli Malzemeler;

  • Yapacağınız mumluğa uygun olacak şekilde odun
  • Testere (odunu kesmek için)
  • Matkap ile ucuna forstner bit
  • Zımpara
  • Bıçak
  • Ahşap yağı (isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz.)

Tools-and-materials
 
Öncelikle yapmanız gereken işlem, projenize uygun bir odun seçiniz ve bu odunun kuru olmamasına dikkat ediniz. Çünkü odunda bir yanıcı madde olduğuna göre küçük bir hata ile büyük yangınlar çıkabilir.
Find-a-suitable-piece-of-branch-wood
 
Seçtiğiniz odunu testere kullanarak düz olarak kesiniz. Eğer teknik bilginiz yok ise çevrenizdeki bilenlerden yardım isteyiniz.
Cut-it
 
Odunu düz bir şekilde kestikten sonra matkap devreye girecektir. Matkabınızın ucuna yukarıdada belirttiğimiz gibi ”forstner bit” takınız ve daha sonra odunu resimde görüldüğü gibi üst kısımdan delmeniz gerekecek. yalnız mumunuzun sığacağı kadar delmeniz daha faydalı olacaktır.
Drill-a-hole-in-the-top
 
Bu aşamadan sonra, bıçak kullanarak  odunun çevresini aşağıda görüldüğü gibi düzeltiniz.
Chamfer-the-edges
 
Bıçak ile düzeltme işlemi bittikten sonra, zımpara kullanarak odunun alt tarafını yan ve üst kısımlarını düzeltebilirsiniz.
FTW8FYVGX10UG1G.MEDIUM
 
ޞimdi ise isteğe bağlı olarak ahşap yağı kullanabilirsiniz. Böylelikle mumluğunuzun daha güzel bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.
Finish
 
Bu işlem sonunda mumluğunuz hazır hale gelmiştir. Mumluğunuzun içine mumu yerleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
 
 

http://www.happycenter.com.tr/tasarim/tag/odundan-mumluk-yapimi/

 
 

Posted in Basit Projeler, Çevre, Diğer, Ev-Dekorasyon, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir