USB Girişli Fan Nasıl Yapılır?

Kullanımı oldukça rahat ve yapımı da bir o kadar basit olan bu projeyi bilgisayar masalarınızın üstünde veya istediğiniz herhangi bir yerde sadece usb girişi ile kullanabileceğiniz harika bir proje için BUYRUN DEVAM EDELİM. 
Malzemeler;

  • USB girişli kablo
  • Fan
  • Bant
  • Yankeski
  • Kablo

Gerekli malzemeler aşağıda resimde de belirtilmiştir.
6NZET407LF4ZRE0
 
ޞimdi projenin yapılışını birkaç adımla anlatacağız. Yapımı da anlatımı gibi kolay olan bu projenin kullanımı hem harika hemde istediğiniz gibi bir fan yapmanıza katkı sağlayacaktır.
Öncelikle ilk işlem, kabloları düzgün bağlamak olacaktır.  Elinizde bulunan kablo içerisinde kırmızı ve mavi kablo, veri transferi kablosu olduğu için kesmenizde bir sakınca olmayacaktır.  Projenizin faydalı ve doğru olması için yapılan adımları dikkatli takip etmeniz ve uygulamanız gerekecektir.
PJXEKFZSZECSGI1
 
Daha sonra kabloları aşağıdaki resimdeki gibi hazırlayınız.
I3BBVKI06MNV6CK
 
ޞimdi ise yapacağınız adımı dikkatli yapmak . Fandan gelen kablolar ile USB kablolarınızdan aynı renkli olanları birbirine bağlayınız.( Örneğin; Kırmızı,kırmızı ile siyah kablo siyah kablo ile.)
WEAKJ9DLVBK9EDG
 
Bu işlem sonunda projeniz hazır hale gelmiştir. USB yi bilgisayara takıp fanı çalıştırabilirsiniz. Eğer bu fan a birde ayaklık yapmak istiyorsanız aşağıdaki gibi bir ayaklık yapabilirsiniz.
OXTP9R19WI2HVLZ
 
 
 

http://www.missuall.com/make-your-own-cheap-usb-fan-diy/

 
 

Posted in Basit Projeler, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Ev-Dekorasyon, Fen ve Teknoloji, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir