Uzaktan Kumandalı Tekne Nasıl Yapılır

Değerli ziyaretçiler bu yazımızda sizlere uzaktan kumandalı bir arabanın alıcı-verici devresini kullanarak R/C tekne yapımından bahsedeceğiz. Resimde görüldüğü gibi bir tekne yapmak istiyorsanız resimli ve videolu yapım detaylarının bulunduğu yazının devamını inceleyebilirsiniz.
 
 
 

 
 
 

Tekne Yapımı için Gerekli Malzemeler


 
1  adet uzaktan kumandalı arabanın alıcı-verici devresi ve iki adet motorları.
1 adet strafor (boyutları devreyi söktüğünüz araba boyutlarında)
2’li AA pil tutucu ve pilleri.
2 adet pervane.
2 adet krokodil.
Muhtelif proje malzemeleri.
 
İlk olarak arkadaşlar straforu maket bıçağı yardımıyla tasarım zevkinize uygun resimde görüldüğü gibi bir tekne görünümüne kavuşturuyoruz. Burada önemli olan gövde üzerinde elektronik devre,motor ve bataryanın montaj edilmesi için su geçirmeyecek şekilde montaj alanlarının hazırlanması.
 

 
Motor uçlarına plastik pervaneleri takıyoruz.
 

 
ޞimdi ise arkadaşlar motorları ve elektronik devreyi strafor gövdenin kuyruk kısmında bulunan motor montaj kısmına yapıştırıyoruz.
 

 
Son olarak arkadaşlar bataryayı da gövde üzerine montaj edip aracı tamamlıyoruz. Biz burada bataryanın + ve – uçlarını elektronik devrenin + ve – uçları ile krokodil kablo ile birleştirdik. Sizler isterseniz lehim yaparak daha kalıcı ve sağlam bir montaj işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 

 
Ve artık bitttiii…. Kolay gelsin arkadaşlar..

R/C Tekne Yapım Videosu


 
 
 

Posted in Bu Benim Eserim Projeleri, Elektrik-Elektronik, Genel, R/C Araçlar, R/C Araçlar için Videolu Çalışmalar, Teknoloji ve Tasarım, Video Anlatımlı Elektrik-Elektronik Projeleri, Video Anlatımlı Projeler, Video Anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Dersi Projeleri, Videolu Fen Bilimleri Projeleri, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , .

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir