Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı

Sadece yumurta ile harika bir mumluk yapabilirsiniz. Elektrik kesintilerinde herkesin evinde genellikle mum bulunmaktadır. Ama bu yapacağınız mumluk sayesinde hem şık bir görünüme sahip olacak hem de kendi yapmış olduğunuz mumluğu kullanacaksınız. Projenin devamı için BUYRUN DEVAM EDELİM. 
FKKVM59GMIGH129.LARGE
 
Gerekli Malzemeler;

  • Yumurta
  • Mum ve Mum Fitili

FU62U3CGMSXH8ZE.LARGE
Projemizin en önemli özelliği yumurtayı dikkatli bir şekilde uç kısmından az bir miktarda dikkatli bir şekilde çatlatmak olacak. Çatlatıp içini güzelce boşaltıyoruz.
FL9E1IDGMSXH8Z3.LARGE
 
Yumurtamızı kırdıktan sonra sıra mumu eritmek olacak. Bunun içinde bir cezve içerisine bir miktar su koyuyoruz ve içerisine de mumu koyup ocakta eriteceğiz. Ama burada dikkat etmemiz gereken şey, cezveyi direk ocağa koymuyoruz. Yani direk ateş ile eritmiyoruz. Altına bir tencere koyarak cezveyi de aşağıda da görüldüğü gibi tencerenin üzerine koyup öyle eritiyoruz.
FRSPEOEGMSXH90Z.LARGE
 
Mum tamamen eridikten sonra hızlı olmamız gerekecek. Çünkü acele etmezsek eritmiş olduğumuz mum kısa sürede tekrar donacaktır.
Kırmış olduğumuz yumurta içerisine yarıya kadar mum doldurarak fitili üzerine tutturuyoruz.
F8JUSZXGMIGH7PQ.LARGE
 
Son olarak  fitili tutturmak için yapışması gerekecek. Bunun için de kısa bir süre tutacağız.
FPZEQ38GMSXIGZO.LARGE
 
Böylelikle projemiz tamamlanmış bulunuyor. 20 dk. kadar bekleyip mumu yakabilirsiniz.
FC7EKCLGMIGH7PL.LARGE
 
 
 

http://www.instructables.com/id/Egg-boat-candle

Posted in Basit Projeler, Çocuk, Diğer, Ev-Dekorasyon, Fen ve Teknoloji, Genel, Tuhaf ޞeyler, Yapım Kuşağı and tagged , , , , , , , , , , .

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir